U Japanu, za razliku od većine zemalja, spavanje na poslu je uobičajeno i društveno prihvaćeno. Ovo se smatra znakom marljivosti, pod pretpostavkom da je osoba radila do iznemoglosti. Dr Brigitte Steger sa Univerziteta u Kembridžu, stručnjak za japansku kulturu, detaljno istražuje ovu praksu.
Tokom ekonomskog procvata u Japanu nakon rata, nacija je razvila reputaciju vredne nacije sa malo vremena za spavanje. Ljudi su radili dugo, a zatim dremali tokom dugih putovanja kući. Učenici su ostajali budni do kasno u noć, spavajući kratko tokom nastave narednog dana.
Inemuri ima svoja pravila. Na primer, novi zaposleni, koji trebaju dokazati svoju aktivnost, ne mogu sebi dozvoliti spavanje na poslu. Međutim, stariji zaposleni ili oni na višim pozicijama imaju više slobode da spavaju.
Slične prakse postoje u drugim kulturama, kao što su španska siesta i italijanski riposo, koji uključuju kratke dremke ili produžene pauze za ručak.
U poslednjim godinama, koncept spavanja na poslu dobija na popularnosti širom sveta, sa kompanijama poput Google-a, Apple-a, Nike-a, Opel-a, i Proctor & Gamble-a, koje pružaju posebne prostorije za odmor svojim zaposlenima tokom radnog vremena.