Pre pandemije, broj zaposlenih koji su povremeno radili od kuće iznosio je 25%. Danas je ovaj procenat porastao na 40%, odnosno 1,8 miliona ljudi u Švajcarskoj. Većina zaposlenih koji rade na daljinu su muškarci. Većina je plaćena, ima visoko obrazovanje i radi u uslužnom sektoru, uglavnom u osiguranju i informatici. Malo kompanija dozvoljava svojim zaposlenima da rade 100% od kuće.
U Cirihu je Gugl izuzetak, zaposleni koji to žele mogu da ostanu kod kuće i idu samo u kancelariju na sastanke. Ali veoma mali broj zaposlenih donosi ovaj izbor. Većina se odlučuje za dvodnevnu formulu rada na daljinu i tako ima koristi od lične kancelarije. U Svisscom-u će novi propisi stupiti na snagu u februaru. Obavezuje zaposlene da dolaze u kancelariju najmanje dva dana u nedelji. Zaposleni u SBB-u i La Poste mogu da rade u vozu, ali rad na daljinu ne sme da pređe 40% u SBB-u. U La Poste, 12.000 zaposlenih od 47.000 ima mogućnost rada na daljinu.
Pazite, međutim, poreskih implikacija rada na daljinu. Neki kantoni, kao što je Fribur, usvajaju nove standarde koji više ne dozvoljavaju odbijanje troškova putovanja i obroka u dane rada na daljinu. Oni moraju biti navedeni u radnoj potvrdi.