Pametni telefoni menjaju se iz godine u godinu, ali određene stvaru ostaju praktično iste. Kao što je najbolja optimizacija uređaja kad ga prvi put pokrenete. Kroz nastavak teksta otkrićemo par stvari koje bi svi trebali napraviti čim prvi put upale uređaj.
Napravite rezervnu kopiju starog telefona
Ovo može izgledati očigledno – na kraju krajeva, ne želite da izgubite svoje stare podatke – i verovatno bi trebalo da napravite rezervnu kopiju svog pametnog telefona.
Međutim, postoji dodatna prednost pravljenja rezervnih kopija pojedinačnih delova vašeg starog telefona, a to je da olakšava prenos svih vaših podataka na novi uređaj kada ga dobijete.
Na primer, preporučujemo vam da napravite rezervnu kopiju VhatsApp-a da biste mogli da vidite sve svoje razgovore i fotografije na novom uređaju ili da napravite rezervnu kopiju galerije fotografija na Google fotografijama ili Apple fotografijama tako da sve bude na jednom mestu.
Pravljenje rezervne kopije podataka rano je važno, jer će vam uštedeti vreme. Ako imate mnogo sačuvanih fotografija ili više godina vrednih VhatsApp podataka, može potrajati iznenađujuće mnogo vremena da se sve ovo napravi rezervna kopija. Rano započinjanje procesa osigurava da su vaši nalozi spremni za vaš novi uređaj.
Kupite korisnu dodatnu opremu
Nema ničeg goreg od lomljenja novog i skupog pametnog telefona u roku od nekoliko minuta od prvog vađenja iz kutije.
Zato kupite svu zaštitnu opremu i dodatke koji vam mogu zatrebati pre nego što nabavite novi telefon, tako da ste spremni čim ga izvadite iz kutije.
Futrola je očigledno od vitalnog značaja, ali neki ljudi takođe vole da kupuju stvari kao što su PopSocket držači za telefon , držači telefona za vežbanje, folije za novčanike, postolja , prenosivi pover bankovi i još mnogo toga. Neki telefoni se isporučuju sa tankim silikonskim navlakama u kutiji, a one mogu biti korisne da vam pomognu dok ne nabavite odgovarajuću futrolu, ali često su prilično jeftine i slabe.
Preuzmite aplikacije
Čim postavite internetsku vezu, krenite s preuzimanjem aplikacija koje koristite jer tako ćete uštedjeti vrijeme. Naime, aplikacije i njihovo postavljanje traje najduže, zato je bolje dok se preuzimaju i instaliravaju obaviti sve ostalo. Naravno, ovaj proces može biti lakši ako se prebace svi podaci sa starog uređaja na novi. Iako, treba se odmah pripremiti da neke aplikacije neće biti prebačene ili će ih trebati ažurirati.
Promenite podešavanja ekrana
Nešto što često zaboravljamo, a ipak nešto što zaista može pomoći vašem doživljaju pametnog telefona.
Ponekad telefoni nude mnogo različitih podešavanja ekrana, tako da možete podesiti način na koji sadržaj izgleda na vašem telefonu.
U zavisnosti od uređaja, možda ćete moći da prilagodite rezoluciju i brzinu kadrova prema svom ukusu; drugi vam omogućavaju da promenite profil boja iz toplijih u hladnije boje, a drugi nude mnogo intrigantnih funkcija kao što je MEMC (procena pokreta/kompenzacija pokreta, koja koristi AI za povećanje brzine kadrova na video snimcima) ili digitalno skaliranje rezolucije (kao MEMC, ali za rezoluciju , a ne broj kadrova).
Ove opcije su često podrazumevano onemogućene jer mogu povećati trošenje baterije, a ako ste bili izbirljivi u našem poslednjem savetu, preporučujemo da zanemarite ovaj. Ali ako vam je vizuelna vernost važnija od trajne snage, možete da se igrate sa podešavanjima ekrana da biste dobili bolje iskustvo.
Promenite postavke baterije
Kada je vaš telefon zauzet preuzimanjem aplikacija, listanjem različitih mogućih pozadina i opštim pokretima podešavanja, brzo će isprazniti bateriju.
Potrošnja energije će se vremenom smanjiti, ali ovo bi trebalo da bude vaš podsetnik da proverite podešavanja baterije da biste ih optimizovali u zavisnosti od toga kako koristite telefon. Neki brendovi vam daju više opcija u odnosu na podešavanja baterije od drugih, ali svoje opcije možete pronaći tako što ćete ući u aplikaciju Podešavanja, a zatim pritisnuti Baterija.
U zavisnosti od toga koji telefon imate, ovde ćete videti različita podešavanja za održavanje baterije, ali možete da promenite neka podešavanja da biste sačuvali bateriju. Na primer, možete da isključite 5G ako ne koristite mnogo 5G mreže, igrajte se sa podešavanjima punjenja da biste sačuvali zdravlje baterije i podstakli svoj telefon da zatvori aplikacije u pozadini ako troše energiju.
Uvođenje ovih podešavanja sada će poboljšati iskustvo vašeg telefona u budućnosti, jer će vaš uređaj trajati duže između punjenja i duže održavati visok standard zdravlja baterije.