Treću godinu zaredom, Beč je osvojio prvo mesto u Globalnom indeksu kvaliteta života koji objavljuje The Economist. Austrijska prestonica se izdvaja po zelenoj infrastrukturi, s obzirom da 52 odsto njene teritorije čine parkovi i druge zelene površine, što značajno doprinosi visokom kvalitetu života.
Beč je razvio sistem socijalnog stanovanja, a troškovi života su niži u poređenju sa drugim velikim evropskim gradovima kao što su Minhen, Hamburg, Pariz, London i Berlin. Takođe, kvalitetne su javne službe i zdravstveni sistem, što dodatno poboljšava životni standard. Beč se ponosi svojom posvećenošću ravnopravnosti i podrškom svim građanima, što je doprinelo njegovom visokom rangu.
Ibrahim Kaniža, odbornik bečke opštine Majdling, ističe da bosanska zajednica u Beču ima poseban status zbog istorijske i kulturne povezanosti Austrije i Bosne i Hercegovine. Većina članova zajednice su gastarbajteri ili su došli zbog ratova nakon raspada Jugoslavije. Danas su druga i treća generacija dobro integrisane u društvo, ali postoji potreba za daljim unapređenjem, posebno u oblasti umrežavanja preduzetnika i umetnika.
Kaniža ističe da Bosna i Hercegovina i Austrija imaju prijateljske odnose, a Austrija pruža značajnu pomoć Bosni i Hercegovini, uključujući podršku u evropskim integracijama. Ističe i da postoji prostor za unapređenje saradnje, posebno u integraciji tržišta rada i razmeni usluga i dobara.
U Austriji postoji nedostatak kvalifikovane radne snage, a mnogi ljudi iz Bosne i Hercegovine dolaze u Austriju u potrazi za poslom. Kaniža se zalaže za primenu bečkog modela podrške stranim radnicima u drugim austrijskim pokrajinama kako bi se unapredila integracija i pružila bolja podrška onima koji su već u Austriji.