Tržišne sile ubrzavaju zahteve data centara, te je samim tim 46 odsto svih organizacija povećalo svoja ulaganja u hibridnu infrastrukturu u oblaku.
To su učinili kako bi omogućili rad na daljinu, skalirali digitalne usluge i približili računarske resurse korisnicima. Budući da su se sve industrije virtuelizovale, mnoge organizacije obrađuju velike količine podataka koje se ne smanjuju niti posustaju.
Sada, kad je 5G bežična mreža prisutna i dolazi u data centre, očekuje se povećanje brzine za faktor 10X, omogućavajući obradu ogromnih količina edge podataka s minimalnom latencijom.
To omogućava lakše napajanje aplikacija Interneta stvari (IoT) i da se kapitalizuje automatizacija i analitika koje su vođene veštačkom inteligencijom (AI) i mašinskim učenjem (ML).
Osim toga, zaposlenima je potreban siguran daljinski pristup ključnim poslovnim aplikacijama kako bi obavljali kritične zadatke u različitim industrijama, kao što su bankarstvo, trgovina, sigurnost, proizvodnja tehnoloških proizvoda ili razvoj video-igara.
U nekim kompanijama zaposleni takođe testiraju IT opremu na daljinu, pa je važno da sigurno upravljaju uređajima, kontrolišu ih, omoguće deljenje sesija i koriste automatizovane procese kako bi ubrzali rad.